Cooking and Cooking, Recipe and Cooking Blog
Sisters Fashion Store
Stay In Touch
Facebook  Pinterest  Twitter  Instagram  Telegram

طرز تهیه شیرینی‌ بادامی پرتقالی

شیرینی‌ بادامی پرتقالی

شیرینی‌ بادامی‌ پرتقالی یک شیرینی‌ خوشمزه خانگی است که روش تهیه خیلی‌ آسانی دارد. برای تهیه این شیرینی‌ بادامی‌ باید بادام‌های ورقه شده را با سفیده تخم مرغ، پودر قند و رندهٔ پوست پرتقال مخلوط کنید. به اندازهٔ حدوداً ۱-۲ قاشق غذاخوری از این مخلوط بادام را با فاصله روی سینی فر‌ بگذارید و در دمای ۳۰۰ درجه فارنهایت بپزید.

برای: ۴ نفر

مواد لازم
  •   ۲ پیمانه بادام ورقه شده
  •  ۲/۳ پیمانه پودر قند
  •  ۲ عدد سفیده تخم مرغ
  •  روغن
  •  رندهٔ پوست ۱ عدد پرتقال (منظور از رندهٔ پوست پرتقال، فقط لایه نارنجی بیرونی آن می‌باشد و لایه سفید رنگ زیر آن استفاده نمی‌شود)
طرز تهيه

برای تهیه این شیرینی‌، ابتدا بادام ورقه شده، رندهٔ پوست پرتقال، سفیده تخم مرغ و پودر قند را در یک کاسه بگذارید و به آرامی مخلوط کنید.

شیرینی‌ بادامی پرتقالی

فر‌ را روی ۳۰۰ درجه فارنهایت بگذارید.

۲ عدد سینی فر‌ را با کاغذ روغنی بپوشانید و کمی‌ روغن روی کاغذ بمالید (برای اطمینان از نچسبیدن شیرینی‌ها). مخلوط بادام را با قاشق به شکل دایره‌های ۵ سانتیمتری با فاصله از هم روی کاغذ قرار دهید. دستتان را کمی‌ مرطوب کرده و به آرامی سطح آنها را صاف کنید. این شیرینی‌ باید نازک باشد.

شیرینی‌ بادامی پرتقالی

وقتی‌ فر‌ به دمای مورد نظر رسید سینی‌ها را برای ۱۸-۲۲ دقیقه در فر‌ بگذارید تا شیرینی‌‌ها طلایی شوند (زمان پخت بستگی به ضخامت شیرینی‌‌ها دارد). سینی را از فر‌ بیرون بیاورید و بگذارید تا کاملا خنک شوند.

شیرینی‌ بادامی پرتقالی

شیرینی‌ بادامی‌ پرتقالی آماده سرو می‌باشد.

توجه: هرگونه استفاده از عکسها بدون اجازه کتبی از نویسنده وبلاگ ممنوع می باشد و پیگرد قانونی دارد.


Never miss a recipe!
Cooking and Cooking ©2009- All rights reserved. Design by Shabnam Asmai.